Virové onemocnění horních cest dýchacích projevující se T 38°C a více a kašlem.

Na virová onemocnění nejsou vhodná ATB, jelikož můžou organizmus i zbytečně oslabit a dávají se pouze při nezlepšování při léčbě pomocnými prostředky, které jsou:

Kaloba kapky-bylina, která znesnadňuje uchytávání virů na sliznice dýchacích cest, užívá se podle

věku podle příbalového letáku.

Léky na T: paracetamol, ibuprofenum-viz sekce teplota

vitamín C-ovoce (hodně má i kiwi, pomelo), ale lze použít i kyselé zelí čerstvé

přírodní dezinficiens: cibule, česnek, kloktání bylin-šalvěj, heřmánek, pak propolis

podpora imunitního systému:

oscillo (na virozy lepší) 15 minut odstup od jídla (vstřebává se sliznicí dutiny ústní, po mentolu-zubní pasta,žvýkačky, cibuli, česneku, kávě, cigaretách-odstup až půl hodiny), při T 38 st.C a více 3x/d, při T do 38st.C 2x/d (resp.po zlepšení T pod 38 pokračujeme do vymizení T a i ráno dáme ještě jednu dávku i když předcházející den byl bez T). Lze užívat preventívně 1x/týden, při únavě i druhá dávka v tom týdnu.

Echinaceové kapky-podle návodu, ale spíše na akutní infekce, nelze užívat dlouhodobě (měsíc).

Lichořeřišnice-jako echinacea.

Imunoglukan-Preventan-hlíva ústřičná-lze užívat preventívně, zkvalitňuje hlen na sliznicích a tím zlepšuje první obrannou linii. (existuje i kombinace s echinaceou, vit.C)

Wobenzym-enzymy pročistí imunitní systém a ten je pak lépe schopný se bránit.

Lymfomyosot-byliny na pročištění imunitního systému, 10 kapek denně, také 15minut od jídla jako u oscilla.

Kolostrum-v podstatě „hotové protilátky“-pro jedince s oslabeným imunitním systémem, lze užívat preventívně 1x/týden i denně při nemoci.

Immunotrophina D-imonoglukan, vit. B5,B6,B12,jod,Vit.D, arginin-pro oslabené jedince, opakovaně nemocné, vit.D mají dnes děti ve sníženém množství v organizmu (jsou málo venku, jedí kde co, jen ne to, co by měli) a vit.D podporuje činnost imunitního systému.

Léky na kašel (viz sekce kašel), Sinupret na rýmu, která nejde spustit, nebo je barevná, Coryzalia obdobně jako Sinupret, jen 15minut od jídla. Prsní masti-Psí sádlo, Koala, Baby balsam od firmy Wick apod.

Bylinné čaje na nachlazení a kašel-podporují tvorbu hlenu, zkvalitňují hlen a dělají dezinfekci sliznic.