Homeopatická poradna je pro děti i dospělé po dohodě.

Metodou se zabývám 8 let, mám již bohaté zkušenosti jak s dětmi, tak i s dospělými.

Na konzultaci je nutné se předem telefonicky domluvit. Pokud máte akutní problém, neváhejte mne kontaktovat, domluvíme se aktuálně podle okolností.

Konzultace trvá minimálně hodinu, obvykle však dvě hodiny, protože je potřebná velmi podrobná anamnéza. Na konzultaci je vhodné si dopředu připravit data – nemocnost, průběhy nemocí, pokud se to týká problému a je pacient vyšetřen alergologicky či jinak, je vhodné mít kopie zpráv.

Cena konzultace je 500,- Kč/hod.

 

Co je homeopatie?

Je to šetrná metoda vhodná pro každý věk od narození, zabývající se člověkem jako celkem (v těle vše souvisí se vším), která používá k léčbě preparáty vyrobené z čistě přírodních materiálů bez přidaných aditiv (bez vedlejších účinků).

K léčbě se používají hodně naředěné roztoky bylin, minerálů a jejich sloučeniny. U firmy Boiron (preparáty, které většinou používám pro jednoduchost použití) je základem krystal cukru (laktozy) a na něj je navázaný léčivý roztok. Obsah cukru všech granulí v jedné tubičce odpovídá jedné kostce cukru. Na dávku se používá 5 granulí (jak u dětí, tak u dospělých), proto homeopatika mohou používat i diabetici.

 

U kterých nemocí se homeopatie může použít?

Dozvíte se dotazem u mne nebo na www.svethomeopatie.cz

homeopathie,médecine douce

ZPRÁVY A ZAJÍMAVOSTI ZE SVĚTA HOMEOPATIE

Homeopatika: Léčba, o které se příliš nemluví

Léčba, která je v téhle zemi víceméně tabu. Přesto v Česku stovky lékařů léčí pomocí homeopatie. Léky s extrémně zředěnou účinnou látkou by – vzato přísně vědecky – neměly zabírat. V poslední době se však věci rozhýbaly: mimo jiné Nobelovu cenu získal člověk, jehož práce pomáhají vysvětlit, jak léčba homeopatiky může fungovat. Nemluví se o tom.

Je to kontroverzní téma, které dělí lidi na dva nesmiřitelné tábory. Malé bílé kuličky z cukru. Homeopatika. Přestože podle některých vědců nefungují, jejich spotřeba stoupá – u nás se během tří let zvedl prodej baleníhomeopatických léků o víc než půl milionu. A bez reklamy. Spotřeba však roste nejen u nás. Francouzské společnosti Boiron, světové jedničce ve výroběhomeopatik, loni (tedy v roce vrcholící ekonomickékrize) vzrostl obrat téměř o 13 procent – na 526 milionů eur.

Jde jen o dobrý byznys a hloupost lidí, jak se snaží pacientům sdělit někteří vědci, v Česku sdružení ve spolku skeptiků Sisyfos?
“Je to absurdní nesmysl, který nefunguje,” říká člen Sisyfa a doktor bojující proti alternativní medicíně, Jiří Heřt. A je to právě on, kdo je – snad kvůli zábavně nesmiřitelným názorům – českými médii vzýván pokaždé, když někdo něco o homeopatii píše.

Jenže předloni dostal Nobelovu cenuvirolog Luc Montagnier, objevitel viru HIV v krvi, jehož práce mimo jiné odhalují, jak si za pomoci elektromagnetických signálů předávají informace patogenní bakterie a DNA organismu. Což jsou zřejmě právě ty mechanismy, díky nimž homeopatika mohou fungovat. Mimo jiné usiluje o patent, protože dokázal, jak se dají měřit i velmi silná ředění látek, tedy 10 na minus pátou a 10 na minus devátou, což jsou právě koncentrace, na které se ředí homeopatika.

Autority mají dilema

Proto teď ponechme stranou známou pravdu, že při tolikerém ředění původní látky ve vodě, jak se to dělá s homeopatiky při jejich výrobě, podle matematické logiky ve výsledném léku nezůstane ani molekula původní látky. A lék by tudíž neměl léčit. Podívejme se spíš na konkrétní výsledky léčby.

Je to paradoxní, ale čeští lékaři o homeopatii neradi mluví. Skoro jako by se styděli, že homeopatika pacientům dávají. A že o víkendech tráví čas na homeopatických seminářích. Přitom nejde o žádná doktorská ořezávátka – jsou to šéfové kateder na univerzitách či třeba primáři chirurgie v nemocnicích.

Zástupkyně ředitele Mikrobiologickéhoústavu Akademie věd České republiky imunoložka Blanka Říhová svým postojem k homeopatii přesně vystihuje, jaké má většina lékařů a vědců dilema: “Z vědeckého hlediska si uvědomuji, že jedna molekula v tisíckrát rozředěném čemsi nemůže fungovat. Na druhou stranu mám v rodině příklad, kdy jde o dítě s alergií, kde nějaká psychika či placebo sotva může fungovat, a přesto tady homeopatie účinkuje. Nejdřív jsem se přitom rozčilovala a říkala nevlastní dceři, jak jako lékařka může homeopatika používat. Ona jen krčila rameny a říkala, že neví proč, ale že to prostě funguje.”

Zahraniční lékaři jsou k homeopatii otevřenější. Třeba Sigrid Kruseová z Univerzitní nemocnice v Mnichově. Ta má v ruce stovky kazuistik konkrétních pacientů.

V Mnichově se nikdo nediví

Možná proto, že je Německo kolébkou homeopatie, protože její zakladatel byl Němec, je v tamních nemocnicích používání homeopatie časté. Nejvíc na dětských klinikách a na onkologii, kde homeopatika pomáhají nemocným snášet drastickou protinádorovou léčbu.

Doktorka Sigrid Kruseová vede speciální homeopatický tým čtyř lékařů na dětské klinice univerzitní nemocnice v Mnichově, což je totéž, co u nás fakultní nemocnice. Ta mnichovská patří navíc mezi ty, které udávají tempo v medicíně. Je největší a průkopnická – prováděla třeba první transplantace kostní dřeně u dětí. Zabývá se i výzkumem. Díky tomu tu mají laboratorními výzkumy doložitelné výsledky homeopatické léčby u stovek dětí. Tým homeopatů funguje na klinice jako hasiči. Kolegové z nejrůznějších oddělení je volají ke konzultacím, když klasická medicína nepomáhá.

Vedoucí oddělení dětské onkologie mnichovské univerzitní nemocnice profesorka Irene Schmidová k tomu říká: “Homeopatie se stala důležitou součástí onkologickéléčby.” Její kolega, šéf neurologického oddělení profesor Heinen Florian, dodává: “Je důležité, abychom u lůžkapacienta společně rozhodovali o tom, jaká je nejlepší léčba pro dané dítě v jeho konkrétní situaci.” Tedy všechno pod heslem: cokoliv, co pomůže, je dobré.

Homeopatika vyhnala i parazity

V Česku se daří výzkumům veterinářů. Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích má řadu srovnávacích studií ohledně působení homeopatik na zvířata. Jedna z nejzajímavějších srovnávala léčbu koní proti parazitům (odčervování) klasickým lékem Ivomec a homeopatikem s názvem PVB. Obě skupiny koní byly navíc porovnány se zvířaty ze stejné stáje v Nových Dvorech, která nebyla léčena vůbec. Léčbu kontrolovaly laboratořeVeterinární a farmaceutické univerzity v Brně.

“Na základě výsledků lze konstatovat, že účinnost Ivomeku a homeopatického přípravku PVB je srovnatelná co do šíře záběru i doby účinku. Z hlediska zátěže organismu a prostředí i z hlediska ekonomiky léčby je použití homeopatik výrazně výhodnější, zní závěr roční studie.

“Není to jediná studie, výzkumy běží kontinuálně léta, teď to zrovna zkoušíme na telatech. Zajímají nás jakékoliv alternativní formy léčby, testovali jsme i probiotika či mořské řasy. Výsledky jsou důležité už kvůli tomu, že klasické léky zanechávají v těle zvířat dost zbytků, které se pak dostávají do těla lidí,” říká docent Jihočeské univerzity Miloslav Šoch.
Proč to podle něj funguje? “To nevím. Zdá se ale, že homeopatika nějakým způsobem dokážou maximálně vybudit imunitní reakce těla natolik, že se organismus s nemocí umí vypořádat sám. To je prokázané. Jak přesně ale funguje mechanismus léčby, to je otázka na jiné vědce,” říká. A střízlivě dodává: “Homeopatie je prostě léčba jako každá jiná. To znamená, že stejně jako normální léky někdy taky nezabere. Ale v našich testech se ještě nestalo, že by v porovnání s klasickou léčbou její výsledky vyšly hůř.”

Jde přitom o zvířata, na která placebo efekt nezabírá, a stejně tak jim sotva kdo vsugeruje, že odteď mají být zdravá. Ostatně: to by laboratorní testy na přítomnost parazitů rychle odhalily, že to nefunguje.

Málokdo ví, že zatímco čeští lékaři se na škole o homeopatii nic nedozví, mladí veterináři ano. Zvěrolékaři na brněnské Masarykově univerzitě se o homeopatii učí. Zatím jde o dobrovolné přednášky, avšak univerzita zvažuje, že by je začlenila do povinného rozvrhu. To na Slovensku budoucí zvěrolékaři z homeopatie skládají zkoušky už šest let.

Česko: Nejlepší je to neřešit

V Česku sice také není problém homeopaticky léčit zvířata. Horší je to s lidmi. Oficiální stanovisko České lékařské komory je totiž opatrné. Dokonce tak opatrné, že komora vlastně neví, na čem se usnesla.
Alespoň šéf vědecké rady komory Aleš Hermann říká: “Z hlavy vám to nedokážu říct, to je poměrně citlivá záležitost. A stanovisko bylo formulováno tak precizně, že záleží na každém slovíčku, takže to nemůžu jen tak komentovat. Musel bych to hledat, a to se mi jen tak nepodaří najít, protože nevím, kdy jsme o tom jednali…”

Nicméně prezident lékařské komory Milan Kubek na jaře v rozhlasovém duelu s dětským lékařem Tomášem Karhanem, velkým zastáncem homeopatie, hovořil smířlivě. Jindy razantní doktorský šéf řekl, že věří, že “lékaři mají zpětnou vazbu a používají homeopatika pouze tam, kde si to skutečně mohou dovolit, tam kde tedy nehrozí ohrožení na životě v důsledku nenasazení klasické léčby.”

A tak by to asi mělo být. Je lepší testovat a pak studovat výsledky léčby homeopatiky, než se hystericky hádat, proč to nemůže fungovat, tak jako tomu v Česku doposud bylo. Cokoliv, co pacientovi pomůže, je dobré. Do budoucna navíc svou roli sehraje i další přívlastek: cokoliv, co pacientovi levně pomůže, je dobré…

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/homeopatika-lecba-o-ktere-se-radeji-prilis-nemluvi-fso-/zpr_archiv.aspx?c=A100714_163555_kavarna_chu (15. července 2010)

Bude malý princ léčen homeopatiky?

Malý princ, potenciální budoucí král Anglie, se konečně narodil. Davové šílenství, způsobené zejména medii začíná startovat na plné obrátky. Je mi novopečených rodičů spíš líto, neb tlak veřejnosti je silný a schovat se a užívat si miminko jako to mohou dělat „obyčejní“ lidé, to si královský pár asi moc neužije.

Když se však v současné době tolik píše o královské rodině, s krátkou zajímavostí se připojíme i my.

Ve Světě homeopatie stojí za to se zmínit (byť ne poprvé) o tom, že britská královská rodina se léčí homeopatickými léky od roku 1830. A nejen britská. Prakticky všechny evropské královské rody využívají k léčbě homeopatii. Tento fakt má původ v historii. Vzdělaní lidé si rádi vybírají mezi různými typy zdravotní péče. Často pak sami pro sebe a svou rodinu vyhledají homeopatickou léčbu a volí ji jako primární způsob léčby.

Například Královna Alžběta II. sebou na své zahraniční cesty vozí mimo jiné až 60 tub různých homeopatických léků, které vozí ve speciálním koženém pouzdře, bez nějž nikam necestuje.

Královna je velkou zastánkyní alternativní medicíny. Je o ní dokonce známo, že homeopaticky léčila i jednoho ze svých psů poté, co si zlomil nohu. A to tak, že namazala nohu speciální homeopatickou mastí a zraněná tlapka se během několika dní uzdravila. Když se jí lidé v okolí ptali, proč používá při léčbě svého psa homeopatické léky, odpověděla: “Pokud je to dost dobré pro mě, mělo by to být dobré i pro mé psy.”

Co myslíte, užívala i Kate pro usnadnění porodu homeopatika? To „zatím“ nevíme, ale víme, že homeopatie je skvělým pomocníkem při porodu.

Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/news/article-2149647 in Okénko do světa homeopatie [říjen 2013]

 

 homeopathie,médecine douce